0 (362) 230 12 34 info@isinerturizm.com.tr

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onaylanan turları görebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Tekrar gir*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
E-Posta Adresiniz*
Telefonunuz*
Ülke*
* Bu kayıt formunu doldurarak Tur Sözleşmemezi ve Kullanım Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı mısınız?

Giriş Yap

Baştan Başa Gap Turu

0
Fiyat
Sadece₺ 850
Fiyat
Sadece₺ 850
The tour is not available yet.

Rezervasyona Devam Et

Beyaz Listeme Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

1213


Tercih Sebebiniz

 • Uygun fiyat garantisi
 • 7/24 Müşteri desteği
 • Tur organizasyonu ikramları
 • Güleryüzlü hizmet


Samsun Işıner Turizm

Hayallerinizdeki tura katılarak, sevdiklerinizle mutlu ve huzurlu hoşça vakit geçirmeye hazır mısınız?

0 (362) 230 12 34

info@isinerturizm.com.tr

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for isinerturizm needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

4 Gün / 6 Gece
Tarih : 6 - 10 KASIM
TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME
 • Tur araç büyüklüğü katılımcı sayısına bağlı olarak seçilmektedir. Turizm paketli olarak 19/35/46 Kişilik araçlar seçilebilir.
 • Standart odalarda maksimum 3 kişi konaklayabilir. 4 kişi aynı odalarda otelin müsait odaları dahilinde istenebilir.
 • Turlarımızda ki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklama yapan sadece 1 çocuk için geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Tur programı IŞINER TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım,
 • 3 Gece Konaklama,
 • 4 Adet Sabah Kahvaltısı,
 • 2 Adet Akşam Yemeği,
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri,
 • Rehberlik Hizmeti,
 • Milli Park Alanlarına Giriş Ücreti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri,
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
 • Tüm Özel Harcamalar,
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar,
 • Müze Giriş Ücretleri.
 • Halfeti Tekne Turu - 15,00₺
 • Nemrut Dağı Transfer Ücreti - 40,00₺

Tavsiye Edilen İhtiyaçlar

 • Şemsiye
 • Yağmurluk
 • Yürüyüş Ayakkabısı

TUR TARİHLERİ:4 - 8 EYLÜL / 25 - 29 EYLÜL / 16 - 20 EKİM / 6 - 10 KASIM

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların Buluşma Noktasında Güneşin Doğuşuna Yolculuk…

1. GünSAMSUN – GAZİANTEP GECE YOLCULUĞU

IŞINER TURİZM olarak, Kültür Turları kapsamında, güzel yurdumuzun kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli dostlarımıza tanıtmak amacı ile IŞINER TURİZM misafirperverliğinde Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.
OTOBÜS KALKIŞ NOKTALARI:
18:00 Işıner Turizm Ofis Önü
18:30 Türk-iş Oktay Usta Pastanesi Önü

2. GünGAZİANTEP - ZEUGMA MÜZESİ - ÇARŞILAR - HANLAR - HALFETİ - URFA

Değerli misafirlerimiz, Sabah Antep’e varışımız ile birlikte alacağımız kahvaltımızın ardından; İlk gezi noktamız Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaikleri Müzesini geziyoruz. Müzeden ayrılarak Gaziantep’e vardığımızda ilk olarak öğle yemeği molası veriyoruz. Henüz yeni inşa edilen bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra bir diğer yeni müze olan ve Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi’ne ulaşıyoruz. Buradan da yolumuz üzerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hava kararmadan hemen önce ise sizleri, yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında aracımızla buluşarak Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat sürecek bir Tekne Turuna çıkıyoruz. (Ekstra) Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Halfeti’den ayrılarak Birecik’te dünyada nesli tükenmekte olan ve sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak Kuşlarını görüyoruz. Ardından Peygamberler Şehri olan, Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde. ( Dileyen misafirlerimiz ile Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Yemekli Sıra Gecesi (EXTRA) programına katılıyoruz)

3. GünHARRAN - BALIKLI GÖL - HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ - HZ. EYÜP SABIR MAKAMI - GÜMRÜK HAN - GÖBEKLİ TEPE - MARDİN

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıp; Harran’a gidiyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz Daha sonra Halil-ül Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Eşkıya filminden de anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da Serbest zamanımızın sonrasında Kızıltepe Viranşehir üzerinden yaklaşık on iki yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin ilk bilinen tapınağı olan hatta kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülen Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Buradaki gezimizin ardından Viranşehir, Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti, “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. (Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde)

4. GünSÜRYANİ KADİM ORTADOKS KİLİSESİ - ESKİ PTT BİNASI - SABANCI MÜZESİ - KASİMİYE MEDRESESİ - DAYRÜLZAFERAN MANASTIRI - MİDYAT - ŞARAP EVİ - GÜMÜŞCÜLER - HASANKEYF - DİYARBAKIR

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıp; Mardin gezimize başlıyoruz. İlk olarak eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını ve Şehidiye Camisini görüyoruz. Ardından yürüyerek Tarihi Çarşıları ve sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları göreceğiz. Sonrasında, 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ve Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dikkatlice dinlemenizi tavsiye ederiz. Sonrasında Eski Mardin Konağında sizlere Süryani Şarabı ikram ediyoruz. Ardından Mardin Kent Müzesi’ne ulaşıyoruz. Sonrasında müsaitlik durumlarına göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden ve de mimari açıdan eşsiz sayılabilecek Mor Gabriel veya Dayrül Zaferan Manastırlarından birisini geziyoruz. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi’ni geziyoruz. Bu noktada muhteşem manzarasıyla Mezopotamya Ovası’nı fotoğraflamayı unutmayınız. Daha sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkari ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızla buluşarak yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Burada ki serbest vaktimizden sonra, aracımızda buluşarak Diyarbakır’daki otelimize doğru hareket ediyoruz. (Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde)

5. GünHAŞANPAŞA HANI - CAHİT SITKI TARANCI MÜZE EVİ - ULU CAMİİ - MARDİN KAPI VE KEÇİ BURCU - 10 GÖZLÜ KÖPRÜ - NEMRUT DAĞI

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıp; Diyarbakır’ı gezmeye başlıyoruz. Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü’ye hareket. Burada fotoğraf için mola veriyoruz. Sonrasında yaklaşık 2 bin yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surlarını ziyaret ediyor ve sur içinde bulunan Diyarbakır Konakları’nın tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağı ziyaret ediyoruz. Ardından İslam Dünyası’nın beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’yi geziyoruz daha sonra hem dinlenmek hem de alışveriş için Hasan Paşa Hanı’nda serbest vakit veriyoruz. Daha sonra Adıyaman/Kâhta’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üstünde öğlen yemeği için serbest vakit veriyor, kalan yolculuğumuzu tamamladıktan sonra Kâhta’ya ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek (Ekstra) Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Daha sonra Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı ve Arslan Horoskopu’nu görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Güneşin batışı sonrasında Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

TARİH

2 – 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret

Tek Kişilik Oda

7 – 12 Yaş

3 – 6 Yaş

0 – 2 Yaş

21 – 25 Haziran 2019

850,00 TL

1,200,00 TL

650,00 TL

500,00 TL

ÜCRETSİZ

4 – 8 Eylül 2019

850,00 TL

1,200,00 TL

650,00 TL

500,00 TL

ÜCRETSİZ

25 – 29 Eylül 2019

850,00 TL

1,200,00 TL

650,00 TL

500,00 TL

ÜCRETSİZ

16 – 20 Ekim 2019

850,00 TL

1,200,00 TL

650,00 TL

500,00 TL

ÜCRETSİZ

6 – 10 Kasım 2019

850,00 TL

1,200,00 TL

650,00 TL

500,00 TL

ÜCRETSİZ

Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Kalması Durumunda Geçerlidir.